Czy warto kolekcjonować magnesy z wakacji?

14/09/2022 by in category Inspiracje with 0 and 0

Przywożenie pamiątek z wakacji jest dla wielu z nas nieodłącznym elementem każdej podróży. Lubimy otaczać się drobiazgami, które przypominają nam o wyjątkowych momentach i miejscach, które skradły nasze serca. Jeśli chodzi o niewielkie i niedrogie pamiątki, najczęściej wybór pada na… magnesy. Dlaczego są takie popularne? I czy kolekcjonowanie magnesów z wakacji ma jakikolwiek sens? Czytaj dalej!

Spis treści

Magnesy z wakacji – dlaczego tak je uwielbiamy?

Jeszcze kilkanaście lat temu z wakacji przywoziliśmy głównie pocztówki. To one pełniły rolę drobiazgu, którego widok przypominał nam o konkretnej podróży i związanych z nią wspomnieniach. Aktualnie rolę tę przejęły magnesy przywożone przez nas z wakacyjnych wojaży, które kolekcjonuje niemal każdy z nas. Dlaczego tak je pokochaliśmy? Poniżej przedstawiamy kilka powodów, przez które to właśnie magnesy stały się dla nas synonimem wakacyjnych pamiątek!

1. Łatwo je wyeksponować

Mimo że standardowym miejscem, na którym lądują magnesy z wakacji, są nasze lodówki, nie jest to jedyny sposób ich wyeksponowania. W sieci znajdziesz mnóstwo znacznie ciekawszych pomysłów na zaprezentowanie kolekcji tych drobnych pamiątek. Możesz postawić na przykład na tablicę magnetyczną, na której stworzysz niepowtarzalną kompozycję składającą się nie tylko z magnesów, ale także pocztówek czy zdjęć. Tego typu ozdoba zawieszona w widocznym miejscu jak salon czy sypialnia będzie nie tylko świetnie się prezentować, ale także przywodzić na myśl najlepsze wakacyjne wspomnienia.

Inne pomysły na wyeksponowanie magnesów i innych pamiątek z wakacji znajdziesz w niedawno opublikowanym na naszym blogu artykule.

2. Są niewielkie i niedrogie

Zaleta ta jest mocno związana z wcześniejszą, jednak pisząc o magnesach z wakacji, nie sposób nie podkreślić, że są to pamiątki bardzo niedrogie. Ich cena jest zazwyczaj symboliczna, dzięki czemu prawie zawsze możemy sobie na nie pozwolić. Kolejnym atutem jest ich niewielki rozmiar, który nie tylko ułatwia nam ich przetransportowanie do domu, ale także przechowywanie w sytuacji, kiedy lubimy trzymać nasze magnesy np. w przeznaczonym do tego pudełku.
kolekcjonowanie magnesów z wakacji

3. Magnesy jako idealny upominek

Nieduży rozmiar, atrakcyjna cena, ale też ogromny wybór sprawiają, że magnesy są idealnym upominkiem przywiezionym z wakacji dla bliskiej nam osoby. Nie od dziś wiadomo, że w prezentach liczy się przede wszystkim pamięć i chęć obdarowania czymś drugiej osoby, dlatego tego rodzaju drobiazgi sprawdzą się w tej roli idealnie! Taki niewielki upominek podarowany ukochanej osobie to namiastka miejsca, z którego został on przywieziony.

4. Magnesy ze zdjęciem

Magnesy z wakacji nie muszą oznaczać wyłącznie niewielkich pamiątek przywiezionych konkretnego miejsca. Jeśli jesteś zwolennikiem personalizowanych upominków bądź lubisz otaczać się przedmiotami stworzonymi według Twoich zasad, pamiętaj, że zawsze możesz stworzyć samodzielnie dokładnie taki magnes, o jakim marzysz! Wybierz magnes o dowolnym kształcie, grafikę, napis czy wzór i stwórz swoją własną, niepowtarzalną pamiątkę!

Kolekcjonowanie magnesów z wakacji

Mimo że kolekcjonowanie magnesów z wakacji stało się dla Polaków niemal sportem narodowym – nie zamierzamy namawiać Was do przerwania tej tradycji! Kochamy magnesy tak samo jak Wy i jesteśmy posiadaczami równie okazałych wystawek tego typu drobiazgów. Sami też uwielbiamy tworzyć magnesy, które później przypominają nam o wyjątkowych chwilach naszego życia. Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się dla Was inspiracją do rozpoczęcia lub kontynuowania tego wyjątkowego zwyczaju, lub spojrzenia na niego w nieco inny sposób.