Jak wyeksponować magnesy i inne pamiątki z wakacji? 3 pomysły

23/08/2022 by in category Inspiracje with 0 and 0

Przywożenie pamiątek z wakacji w postaci magnesów czy innych drobiazgów to tradycja kultywowana przez większość z nas. Tego typu rzeczy z bliższych i dalszych wypraw kupujemy dla siebie, ale i bliskich, a w obu przypadkach zazwyczaj lądują one na…lodówkach lub kredensach. Co w sytuacji, kiedy te nie są w stanie pomieścić ani jednej dodatkowej osoby? Albo po prostu chcesz wyeksponować swoje pamiątki w bardziej pomysłowy sposób? Poniżej proponujemy trzy rozwiązania, dzięki którym dowiesz się, gdzie wieszać magnesy lub gdzie je przechowywać, żeby na nowo sprawiły Ci radość!

Spis treści

Co zamiast… lodówki?

Standardowym miejscem eksponowania pamiątek z wakacji w postaci magnesów jest lodówka. Jednak co w przypadku, kiedy ona okazuje się dla nas niewystarczająca albo po prostu nie chcemy, żeby miejscem przedmiotów, które przypominają nam o odwiedzonych przez nas krajach czy atrakcjach, była kuchnia? Wtedy podsuwamy Wam inne sposoby na estetyczne i praktyczne przechowywanie drobiazgów o dużej wartości sentymentalnej!

Jak wyeksponować magnesy z wakacji?

1. Tablica magnetyczna

Twoja kolekcja magnesów rozrasta się, a Ty nie wiesz, gdzie możesz je umieścić? Najprostszym pomysłem na wyeksponowanie swojej kolekcji jest zakup tablicy magnetycznej. Jej wielkość możesz swobodnie dopasować do rozmiarów Twoich zbiorów lub dostępnego na ścianie miejsca. W sklepach znajdziesz tablice magnetyczne różnego typu – z białym lub ciemnym tłem, ramą metalową bądź z eleganckiego drewna. Aby urozmaicić tablicę i uczynić z niej prawdziwą ozdobę pomieszczenia, możesz dodać do niej grafiki, pocztówki, a nawet opatrzyć ją odręcznymi rysunkami czy napisami – kredę lub specjalne mazaki bez problemu zakupisz w sieci!

2. Farba magnetyczna

Masz dużo miejsca do zagospodarowania? Marzy Ci się podróżniczy kącik w Twoim mieszkaniu? W takim przypadku najlepiej sprawdzi się farba magnetyczna. Aktualnie bez problemu dostaniesz ją w każdym większym sklepie budowlanych, a cena za puszkę nie przekracza 150 zł. Farby te posiadają w swoim składzie substancje, które umożliwiają utrzymanie niedużych elementów magnetycznych. Taką podróżniczą wystawę możesz uzupełnić na przykład mapą świata, na której będziesz zaznaczał odwiedzone kraje lub te, do których masz zamiar wybrać się w ostatnim czasie. W sklepie internetowym Przypina możesz również zamówić personalizowane magnesy w różnym kształcie – np. magnesy okrągłe, prostokątne, owalne – które świetnie będą prezentować się razem z innymi. Z wpisu na naszym blogu dowiesz się, jak zrobić własną przypinę. Taka spersonalizowana dekoracja wnętrza stworzy u nas całkowicie niepowtarzalny klimat, który nie tylko będzie przypominał nam o odwiedzonych miejscach i przywodził na myśl wspaniałe wspomnienia, ale także pomoże w zaplanowaniu kolejnych wypraw.
Jak wyeksponować magnesy z wakacji - pomysły

3. Półeczka z pamiątkami

Jeśli w Twoim domu brakuje miejsca na tablicę magnetyczną bądź nie chcesz przeznaczyć całej ściany lub jej części na podróżniczy kącik, rozważ opcję z zakupem specjalnej półeczki na pamiątki. Tego typu mebel może zostać zawieszony na ścianie lub położony na komodzie czy stoliku. Na półeczce możesz postawić nie tylko magnesy, ale także zdjęcia, małe figurki i wiele innych ozdób. tego typu półeczka to wygodne i praktyczne rozwiązanie, które możesz w łatwy sposób przenieść.

Magnesy i inne drobiazgi, które przywozisz z wakacji, nie muszą wylądować na lodówce. Jeśli marzy Ci się bardziej pomysłowe i stylowe wyeksponowanie tego typu pamiątek, sprawdź któryś z naszych 3 pomysłów na, jak wyeksponować magnesy z podróży!