Podziękowania dla gości komunijnych: oryginalne propozycje

15/03/2021 by in category szczególne okazje with 0 and 0

Komunia Święta to wydarzenie ważne dla dzieci przyjmujących ten sakrament, ale także dla ich rodziców. Celebrowanie tej okazji wraz z całą rodziną to możliwość spotkania się z wszystkimi w jednym miejscu i uczczenia tego ważnego wydarzenia. Często ten dzień jest wspominany przez lata. Dlatego warto przygotować drobne prezenty dla gości komunijnych, które wyrażą wdzięczność za przybycie, będą stanowić świetną pamiątkę tego wydarzenia i sprawią, że ten dzień będzie jeszcze bardziej magiczny. Mamy dla Was ciekawe pomysły i inspiracje przygotowane specjalnie na tę uroczystość!

Magnesy ze zdjęciem – personalizowane upominki dla gości komunijnych

Warto wybrać coś, co będzie łączyło się z Komunią Świętą oraz miało personalizowany charakter. Magnesy ze zdjęciem świetnie spełnią to zadanie! Można umieścić na nich wspólne zdjęcie całej rodziny, wykonane podczas celebracji tego wydarzenia. Będzie to praktyczna pamiątka komunijna dla gości, której nie odłożymy do szuflady, a będzie codziennie przypominać ten dzień. Możesz wybrać klasyczne magnesy prostokątne, magnesy okrągłe, magnesy owalne, lub postawić na magnesy o dowolnym kształcie i unikalnym wyglądzie. Czym bardziej dopracowany i personalny pomysł, tym jeszcze bardziej prezent zapadnie gościom w pamięci!

Przypinki religijne jako oryginalne pamiątki komunijne dla gości

Innym ciekawym rozwiązaniem na pamiątki komunijne dla gościprzypinki religijne lub przypinki o indywidualnym kształcie. Każdy gość może je przypiąć podczas uroczystości i potem zabrać do domu. W szczególności dla dzieci będzie to świetny element, który dostarczy im zabawy przy zapinaniu oraz frajdę podczas ich noszenia. Taka przypinka będzie również stanowić nieszablonową pamiątkę komunijną.

pamiątki komunijne dla gościPudełka na ciasto wraz z podziękowaniami

Kolejnym pomysłem na podziękowania dla gości komunijnych będzie zamówienie pudełek na ciasto wraz z nadrukowanymi podziękowaniami i graficznymi znakami sakralnymi oraz datą Komunii Świętej. Kilka słów od siebie wraz ze słodkościami będzie miłym gestem, który na pewno każdy doceni. W szczególności starsza część rodziny. Oprócz gotowych ciast sprawdzą się także krówki w personalizowanych papierkach lub drobne czekoladki zapakowane w sreberka ze specjalnym motywem komunijnym i datą ceremonii. Ten rodzaj słodyczy przypadnie do gustu każdemu – zarówno dziecku, jak i dorosłym! Będzie to dodatkowy element słodkiego poczęstunku podczas przyjęcia, ale także uroczy dodatek do podziękowań dla gości komunijnych. Innym pomysłem są ciasteczka z wróżbą lub ważnym fragmentem Pisma Świętego. Ukryty fragment karteczki w herbatnikowym ciasteczku urzeknie niemal każdego!

Ręcznie robione podziękowania dla gości komunijnych

Najlepszym sposobem na podziękowanie dla gości komunijnych będzie przygotowanie ręcznej laurki przez waszą pociechę! Przygotujcie wspólnie kartki wraz z odręcznie napisanymi życzeniami. Takie prezenty zawsze wzruszają i są doceniane najbardziej, a w połączeniu ze słodkim podarunkiem będą bardzo miłym gestem i podziękowaniem za przybycie na Komunię Świętą. Malec jeszcze bardziej zaangażuje się w przygotowania i będzie stanowiło to dla niego także świetną zabawę!

Podsumowanie

Niezależnie od tego, jakie prezenty dla gości komunijnych wybierzesz, z pewnością będą one miło docenione. Możesz także wymieszać te pomysły i stworzyć mini paczuszki, które będą zawierały coś słodkiego, a także pamiątkowy magnes ze zdjęciem lub przypinkę. Pamiętaj, że prezent nie musi być kosztowny lub rozbudowany. Nawet drobny upominek będzie świetnym rozwiązaniem i uroczym upominkiem dla gości komunijnych.