4 sprawdzone pomysły na prezent na Dzień Kobiet

16/02/2022 by in category szczególne okazje with 0 and 0

Dzień Kobiet jest świętem międzynarodowym, które wywodzi się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie i początkowo miało służyć krzewieniu idei praw kobiet. Obecnie w wielu krajach jest to święto oficjalne, czasami równoważne z Dniem Matki. W Polsce Dzień Kobiet ma długą tradycję. To w tym czasie mężczyźni wręczają znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom czy koleżankom – kwiaty i drobne podarunki. W tym artykule dzielimy się sprawdzonymi pomysłami na prezent na Dzień Kobiet. Zainspiruj się podanymi przykładami!

Jaki prezent na Dzień Kobiet?

W Dniu Kobiet wystarczy nawet drobny gest, aby sprawić kobiecie radość. Najbardziej popularnymi prezentami z okazji tego święta są kwiaty, szczególnie tulipany, oraz słodycze. Może się wydawać, że taki upominek nie jest szczególnie oryginalny, ale można go spersonalizować: na przykład, prezentując ulubione czekoladki osoby, którą planujemy obdarować, w dedykowanym opakowaniu z własnym nadrukiem.

Kwiaty i bombonierki są niezawodnym pomysłem na upominek, ale jeśli szukasz naprawdę oryginalnego prezentu na Dzień Kobiet, zapoznaj się z naszymi propozycjami!

Dzień Kobiet — pomysły na prezent

Jeśli zastanawiasz się nad upominkiem, który będzie sprawiał radość za każdym razem, kiedy tylko na niego się spojrzy, warto postawić na coś praktycznego! Poniżej przedstawiamy oryginalne, ale równie użyteczne propozycje prezentu na Dzień Kobiet.

Lusterko kieszonkowe

Czego nie może zabraknąć w damskiej torebce? Poza tak niezbędnymi rzeczami jak smartfon, portfel czy klucze — podręcznego lusterka kieszonkowego! Ten drobny gadżet jest nie tylko bardzo praktyczny, ale również świetnie nadaje się na upominek. Wystarczy, że wybierzemy lusterko z personalizowanym nadrukiem, nawiązującym do preferencji estetycznych obdarowywanej osoby.

Biżuteria i dodatki do ubrań

Biżuteria i dodatki do ubrań to następny sprawdzony pomysł na prezent dla kobiety. Niezależnie od tego, dla kogo wybieramy prezent — dla osoby z rodziny, partnerki czy koleżanki — zawsze można dobrać odpowiedni stylowy dodatek. Nie musi być drogi, ale powinniśmy zadbać o to, aby pasował do stylu osoby, której go wręczymy. Dobrym rozwiązaniem są między innymi przypinki w dowolnym kształcie, które mogą stanowić ciekawy dodatek do ubrań.

pomysł na prezent na dzień kobiet

Kosmetyki

Kolejny pomysł na prezent na Dzień Kobiet to kosmetyki. Zarówno zestaw kosmetyków do kąpieli czy do makijażu, jak i pojedyncza bomba do kąpieli czy szminka idealnie wpiszą się w kobiece święto, a przy tym podkreślą piękno obdarowywanej.

Feministyczne gadżety

Nasza ostatnia propozycja to prezent, który nawiązywałby do feminizmu, bo właśnie feministkom zawdzięczamy powstanie Dnia Kobiet! Plakat, naklejki czy magnes z feministycznym przesłaniem? A może skarpetki z feministycznym motywem lub koszulka z sylwetką feministycznej ikony? Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni! Taki upominek zostanie szczególnie ciepło odebrany przez osoby, które organizują lub biorą udział w demonstracjach feministycznych z okazji Dnia Kobiet.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że zainspirujesz się podanymi powyżej pomysłami na prezent na Dzień Kobiet i wybierzesz coś, co sprawi radość kobiecie, którą planujesz obdarować w tym dniu! Prezent może nawiązywać do feminizmu albo do tego, co społeczeństwo postrzega za kobiece. Z całą pewnością będzie udany, jeśli wpisze się w gust i upodobania obdarowywanej osoby. Możemy być również pewni tego, że czas, który poświęcisz bliskiej osobie w tym dniu, wywoła u niej uśmiech i pozostawi po sobie piękne wspomnienia.