Prezent na urodziny. 5 oryginalnych pomysłów

20/01/2022 by in category szczególne okazje with 0 and 0

Wybór urodzinowego prezentu bywa niełatwym wyzwaniem. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu nie miał zielonego pojęcia, jaki prezent wybrać na urodziny bliskiej osoby. Przecież chcemy, aby był równie oryginalny, jak i praktyczny, a dodatkowo dopasowany do hobby solenizanta. Może się wydawać, że taki prezent po prostu nie istnieje, ale nic bardziej mylnego! W tym artykule chcielibyśmy podzielić się pięcioma nietuzinkowymi pomysłami na prezenty urodzinowe, które z całą pewnością zostaną docenione.

Co na prezent na urodziny?

Wybór prezentu na urodziny jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim należy brać pod uwagę wiek solenizanta i jak bardzo bliscy ze sobą jesteśmy. Jeżeli zostaliśmy zaproszeni na przyjęcie urodzinowe, musimy dodatkowo zadbać o wybór dobrego prezentu. Przecież osoba obchodząca urodziny włoży sporo czasu i wysiłku w organizację imprezy, a więc ze swojej strony powinniśmy lepiej przygotować prezent.

Naturalnie musimy zadbać o to, aby wręczany prezent odpowiadał gustom lub potrzebom solenizanta. Dzięki temu najważniejsza w tym dniu osoba poczuje, jak bardzo nam na niej zależy. Tak naprawdę wystarczy odrobinę zastanowić się nad tym, co wiemy o danej osobie, aby wpaść na doskonały pomysł, co kupić na prezent.

Pomysły na oryginalne prezenty urodzinowe

Dla łasuchów, miłośników herbaty i uzależnionych od kawy

Jeśli wiemy, że solenizant uwielbia słodycze, herbatę lub kawę, pomysł na prezent urodzinowy nasuwa się bardzo naturalnie. Możemy kupić ulubione słodycze obdarowywanej przez nas osoby albo takie, których nigdy nie próbowała, i zaprezentować je w opakowaniu zrobionym na zamówienie, np. w pudełku kartonowym z napisem urodzinowym. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku kupowania herbaty lub kawy na prezent, chociaż zdecydowanie warto wiedzieć, jakie rodzaje tych napojów są bardziej lubiane przez solenizanta.

Dodatkowo można pokusić się o zebranie zestawu słodyczy, herbaty czy kawy. Kubek czy szklanka termiczna również pięknie się odnajdą w tym prezencie!

Dla koneserów alkoholu

Skoro jesteśmy przy napojach, warto coś powiedzieć o prezentach dla koneserów alkoholu. Jeżeli coś wiemy o preferencjach solenizanta, bez problemu dobierzemy butelkę alkoholu dobrej marki albo zestaw do degustacji, który przypadnie mu do gustu. Ten prezent można uzupełnić o otwieracz, kieliszki itp.

Dla modnych

Perfumy i kosmetyki są klasycznym prezentem urodzinowym dla kobiet. Jeśli dołączymy do niego oryginalne lusterko kieszonkowe lub inny miły drobiazg, otrzymamy spersonalizowany prezent. Jeżeli solenizantka ma już takie lusterko, do prezentu można dołączyć pin albo inne modne akcesorium.

pomysły na prezenty urodzinowe

Dla zorganizowanych

Być może planujemy obdarować prezentem ucznia, studenta albo po prostu bardzo zorganizowaną osobę? W tym przypadku jako prezent świetnie się sprawdzi planer lub kalendarz książkowy, a do tego artykuły papiernicze, dzięki którym planowanie będzie nie tylko efektywne, ale również estetyczne! Docenione zostaną również magnesy, które świetnie się sprawdzają w trzymaniu karteczek z ważną informacją na tablicach magnetycznych i nie tylko. Zestaw magnesów na zamówienie to miły i bardzo praktyczny drobiazg, który można dołączyć do prezentu.

Dla zagorzałych fanów

Ostatnia propozycja prezentu na urodziny sprawdzi się w przypadku solenizantów — miłośników kina, seriali, gier komputerowych, koreańskich idoli, japońskiej popkultury itp. Duży plakat, zestaw przypinek lub naklejek z ulubionymi postaciami i symboliką fandomu, koszulka z nadrukiem oraz inna atrybutyka z pewnością zostaną docenione.

Jaki prezent na urodziny? Podsumowanie

Wybór dobrego, urodzinowego prezentu to kwestia bardzo indywidualna, zależna od wielu czynników. Nie ma uniwersalnego przepisu na udany prezent, ale wystarczy odrobinę znać solenizanta, aby wpaść na oryginalny pomysł na prezent, oraz trochę go spersonalizować, aby zachwycić obdarowywaną osobę.

Jeżeli szukasz pomysłów na nietuzinkowe prezenty z innych okazji, polecamy sprawdzić inne artykuły na naszym blogu!