Prezenty na Dzień Babci i Dziadka. 5 oryginalnych pomysłów

15/12/2021 by in category szczególne okazje with 0 and 0

Dzień Babci i Dziadka to okazja, żeby uhonorować naszych dziadków i obsypać ich miłością. Wprawdzie to święto przypada na dwie, idące jedna po drugiej daty, ale wielu obchodzi Dzień Babci i Dzień Dziadka tego samego dnia. Zgodnie z polską tradycją, tego dnia wnuczęta składają dziadkom życzenia i obdarowują ich upominkami. Jeśli nie jesteśmy już w tym wieku, kiedy mogliśmy zaoferować dziadkom jedynie własnoręcznie zrobiony prezent, wybór upominku z okazji tego święta może wydawać się nie taki prosty. W tym artykule chcemy się podzielić pomysłami na oryginalne prezenty na Dzień Babci i Dziadka.

Oryginalne prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka mogą być mniejsze lub większe: liczy się to, że są z miłością wybrane specjalnie dla nich. Poniżej oferujemy 5 oryginalnych pomysłów na upominki, które mogą być równie miłe, jak i użyteczne.

Kalendarz z rodzinnymi zdjęciami

Jako że Dzień Babci i Dziadka rokrocznie przypada na połowę stycznia, kalendarz na niedawno rozpoczęty rok będzie równie przydatnym, jak i ładnym prezentem. Naścienny kalendarz wykonany według naszego profesjonalnego projektu graficznego, np. ze zdjęciem rodzinnym, będzie oryginalnym upominkiem.

Słodycze lub słodycze domowej roboty

Słodycze są niezawodnym pomysłem na prezent, szczególnie jeśli wiemy, co lubi osoba, którą planujemy nimi obdarować. Ciastka, cukierki, czekoladki, a może dżem? Wybór konkretnych słodyczy zależy od ich preferencji i ewentualnie od naszych umiejętności, jeżeli planujemy robić słodycze samodzielnie. Zresztą własnoręcznie robione słodycze są słodkie nie tylko w smaku, ponieważ są robione z miłością i z troską. Pakując smakołyki do oryginalnego pudełeczka lub torebki i dekorując kokardką, na pewno ucieszymy dziadków. Nawet jeśli coś nie do końca nam się uda, jest to szansa, by poprosić babunię o porady kuchenne. Na pewno się nie obrazi!
pomysły na prezent dzień babci i dziadka

Ulubiona herbata lub kawa

Poza słodyczami również herbata i kawa sprawdzają się jako pomysł na prezent dla babci i dziadka. Można mile zaskoczyć naszych dziadków oryginalną mieszanką herbat lub mieszanką kawową i zaprezentować ją w dedykowanym opakowaniu, lub w puszce ze śliczną naklejką. Jeśli chcemy, ten pomysł można połączyć z poprzednim. Do tego prezentu będzie pasował również zestaw ślicznych łyżeczek.

Kosmetyki

Damskie bądź męskie kosmetyki to kolejna propozycja na prezent na Dzień Babci i Dziadka. Kosmetyki pielęgnacyjne dla babci albo kosmetyki do brody dla dziadka będą miłym gestem i praktycznym prezentem. Dodajmy do tego ładne opakowanie albo jakiś drobny dodatek, na przykład lusterko, i upominek gotowy!

Jedyne w swoim rodzaju przypinki

Przypinka jest wprawdzie drobnym upominkiem, ale zaprojektowane specjalnie dla kogoś, nie mogą nie rozczulić. Ponadto, można zorganizować wspólne robienie przypinek w gronie całej rodziny z okazji dnia babci i dziadka. Będzie to okazja, by zaangażować wszystkich członków rodziny w kreatywny projekt i nietuzinkowo spędzić razem czas.

Jaki prezent dla babci i dziadka? Podsumowanie

Istnieje wiele pomysłów na oryginalne prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Wybierając podarunek, warto zastanowić się nie tylko nad tym, czy jest ładny i użyteczny, ale również nad jego oryginalnością. Spersonalizowany upominek pokaże, że jest to prezent od serca. Wprawdzie babcia i dziadek zasługują na same najlepsze prezenty, a jednym z nich będzie okazywanie im troski i miłości przez cały rok, szczególnie w dedykowane im święta.