4 pomysły na ciekawe i użyteczne gadżety reklamowe

25/07/2022 by in category szczególne okazje with 0 and 0

Chcąc poprawić świadomość marki, wiele firm zwraca się ku gadżetom reklamowym. Jest to rozwiązanie dobrze sprawdzone i efektywne, jednak warto pamiętać, ludzie są już przyzwyczajeni do tej formy promocji. W związku z tym często można spotkać osoby, które nie przywiązują większej uwagi do gadżetów lub uważają je za bezużyteczne. Sposobem na to są oryginalne gadżety reklamowe, które stanowiłyby wartość nie tylko dla reklamodawcy, ale również dla odbiorców. W tym artykule podpowiadamy, na jakie gadżety reklamowe na zamówienie warto postawić.

Spis treści

Dla kogo są gadżety reklamowe?

Decydując się na gadżety reklamowe na zamówienie, należy zastanowić się zarówno nad potrzebami firmy, jak i profilem jej klientów.

Idealnym rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorstw są tanie gadżety reklamowe: długopisy i ołówki z logo, magnesy itp. Z kolei większe firmy, o ustabilizowanej pozycji na rynku i eleganckim wizerunku, powinny się zastanowić nad gadżetami wyższej jakości, które mogłyby stanowić część identyfikacji marki i podkreślać jej renomę.

Jeszcze jedna rzecz, którą warto przemyśleć, to docelowi odbiorcy gadżetów. Czy firmie zależy nad zdobyciem szerokiej klienteli, czy mają już stałych klientów? W zależności od sytuacji pewne gadżety mogą okazać się bardziej skuteczne. Przykładowo, wszelkie drobnostki służą temu, aby jak najwięcej ludzi zwróciło uwagę na produkt lub usługi firmy. Z kolei droższe czy bardziej funkcjonalne upominki są idealne do obdarowywania stałych klientów, czy kontrahentów, ponieważ pomagają zbudować z nimi trwałą więź.

Propozycje najlepszych gadżetów reklamowych

Na rynku istnieje ogromny wybór gadżetów reklamowych dla firm. Można je podzielić na kilka kategorii: drobne gadżety, akcesoria dla biura oraz dla domu, odzieżowe gadżety, a nawet przeznaczone do konsumpcji. Dobranie gadżetów do rodzaju działalności firmy na pewno będzie dobrze o niej świadczyć, ale proste, użyteczne gadżety też są w stanie zaimponować klientom.

Magnesy

Nasza pierwsza propozycja to magnesy, czyli ładny i użyteczny gadżet, który dodatkowo można wyeksponować na lodówce, dzięki czemu logo Twojej marki będzie dobrze widoczne. Magnesami można przyczepić notatki, listy zakupowe, czy też dzieła początkującego artysty. Dodatkowo w naszym sklepie możesz zamówić magnesy z otwieraczem do butelek, które są nie tylko efektowne, ale także praktyczne.
gadżety reklamowe dla firm

Przypinki

Prowadzisz księgarnię lub sklep z grami komputerowymi? Przypinka z logo Twojego biznesu to coś, co na pewno docenią Twoi klienci. Estetycznie wykonana, okrągła przypinka będzie wspaniale prezentować się na płóciennych torbach, czy też jeansowych kurtkach.

>Artykuły papiernicze z nadrukiem lub logo firmy

Zeszyty, notesy, czy też kalendarze to także świetny pomysł na promocję firmy. Wybierz te z twardą okładką. Dzięki temu będą wytrzymalsze. Nadrukuj na nich logo, czy też zaprojektuj estetyczny wzór. Taki gadżet z pewnością zapadnie Twoim klientom w pamięci na długo.

Nietypowe gadżety reklamowe

Jeśli nie chcesz stawiać na klasyczne akcesoria, możesz również pomyśleć nad bardziej nietypowymi gadżetami reklamowymi. Inspiracje czerpać możesz z działań firm na całym świecie! Weźmy na przykład na warsztat japońskie przedsiębiorstwa, które często w ramach promocji firmy wręczają klientom, tak zwane tissue-kubari (od angielskiego tussue – chusteczka, i japońskiego kubari – rozdawanie, dystrybucja). Są to chusteczki higieniczne w dedykowanych opakowaniach z logo firmy. Brzmi nietypowo, ale z drugiej strony czyż nie jest to bardzo praktyczny gadżet?

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że spodobały Ci się nasze pomysły na gadżety reklamowe z własnym nadrukiem i znalazłeś w tym artykule inspiracje, które pomogą Ci stworzyć ciekawe i oryginalne gadżety reklamowe z własnym nadrukiem. Te z pozoru drobne upominki to dobra reklama, która pozytywnie wpłynie na wizerunek marki. Warto je wręczać klientom w czasie firmowych eventów, czy też przy zakupach. Z pewnością zostanie to przez nich docenione.