CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Poniżej kilka najczęściej pojawiających się pytań dotyczących zamówienia przypinek. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące pytanie, napisz do nas. Z chęcią doradzimy i wesprzemy w procesie zamówienia.

faq
Co dokładnie znajdę w waszej ofercie?

Zamiennie używane jest kilka nazw na określenia przypinek, inaczej są to: badziki, plakietki, pinsy, znaczki na agrafce, buttony, czy badge (badże). W naszej ofercie oprócz tradycyjnych przypinek (znaczki zapinane na agrafkę) w różnych kształtach (okrągłe, owalne, prostokątne), znajdziesz również znaczki, na których odwrocie może być magnes na lodówkę, kieszonkowe lusterko lub otwieracz do butelek z magnesem.

Jakie zastosowanie mają wasze produkty?

Pomysłów w jaki sposób może zostać wykorzystana przypinka są tysiące. Niektóre z nich to chociażby: nośniki reklamowe, gadżety firmowe, identyfikatory, elementy identyfikacji wizualnej, upominki, gratisy, pamiątki. Wiele osób wykorzystuje również piny na studniówki, wieczory panieńskie i kawalerskie, wesela, urodziny, koncerty, wystawy, do przedszkola, do szkoły i na studia, a także obozy i zjazdy. Zawsze możesz także zamówić przypinkę, by po prostu wyróżnić się z tłumu, jako element Twojej garderoby i aby być modnym.

Z czego wykonane są wasze produkty i w jaki sposób je drukujecie?

W naszej pracowni korzystamy z solidnego metalowego komponentu, wysokojakościowego wydruku, który dodatkowo zabezpieczony jest specjalnym laminatem nadającym blasku i uwydatniającym kolory. Niektóre konkurencyjne firmy, oferujące tańsze przypinki, stosują niskiej jakości, lekki i aluminiowy komponent oraz wydruk na zwykłym papierze.

Czy kolory wydruku będą takie same jak widzę na monitorze?

Nigdy nie należy sugerować się identycznością kolorów w projekcie przygotowanym na monitorze oraz na wykonanym wydruku. W przypadku monitorów mamy do czynienia z optycznym mieszaniem trzech barw: czerwonego (R), zielonego (G) i niebieskiego (B). Przy procesie druku zaś występuje fizyczne nakładanie na siebie 4 farb: cyan (C), magenta (M), yellow (Y) i black (K). Są to dwa różne procesy, które optycznie dają niekiedy bardzo różniące się efekty. Należy pamiętać, aby zaczynając projektować pracę na samym początku wybrać przestrzeń CMYK. Wpływ na kolor wydruku ma również zastosowany papier. Nie tylko jego kolor, ale także grubość i jakość oraz wiele innych czynników związanych z samym procesem produkcji papieru.

Od czego zależy cena produktów?

Cena uzależniona jest przede wszystkim od zamawianej ilości, im więcej sztuk tego samego wzoru tym lepiej dla Ciebie, gdyż cena za przypinki spada. Ważna jest też ilość zamawianych wzorów, ceny podane w naszym cenniku dotyczą jednego wzoru graficznego, w przypadku zamówienia przypinek z kilkoma różnymi projektami, zamówień nie sumujemy. Jeżeli chcesz by na każdej przypince znalazło się np. inne imię lub numer (tzw. personalizacja) doliczamy do tego 0.50 zł/netto za sztukę.

Czy ilość kolorów ma wpływ na cenę produktów?

Nie, nasze ceny dotyczą wydruku full color.

Jaki jest czas oczekiwania na zamówienie?

Zdajemy sobie sprawę, że czas realizacji zamówienia jest kluczowy dla wielu Klientów. Staramy się pracować na pełnych obrotach, by nasi Klienci mogli cieszyć się z zamówionych produktów jak najszybciej. Standardowy czas realizacji to 2-4 dni robocze od momentu potwierdzenia wizualizacji i przedpłacie.

Jak przygotować własny projekt?

Pamiętaj by zachować odpowiednie odległości (marginesy) od brzegu, tak by główny motyw na przypince był dobrze widoczny. Pamiętaj również o wielkości czcionki dostosowanej do zamawianego rozmiaru przypinek. Szczegóły przygotowania do druku i wykrojniki znajdziesz naszej stronie. Nie wiesz jak przygotować plik do produkcji? Proste przygotowanie graficzne wykonamy dla Ciebie bezpłatnie. Wystarczy, że do nas napiszesz na studio@przypina.pl.

Czy mogę odebrać zamówienie osobiście?

Nasze produkty z chęcią wysyłamy kurierem do całej Polski, a także do krajów europejskich. Na co dzień stacjonujemy w Trójmieście, w specjalnych przypadkach możemy się z Tobą umówić po odbiór zamówienia w Gdyni, Sopocie lub Gdańsku.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Oczywiście nasza firma wystawia faktury VAT zarówno dla firm jak i osób prywatnych. Pamiętaj by podać dane do faktury przy składaniu zamówienia.