Co robić w czasie kwarantanny? 5 pomysłów na spędzanie czasu w domu

21/04/2021 by in category szczególne okazje with 0 and 0

Zdalna praca, zdalne nauczanie, ograniczenie kontaktów towarzyskich do minimum – oj, pandemia dała nam się we znaki! Szukając alternatyw i sposobów na spędzanie wolnego czasu dotarliśmy chyba do granic własnej kreatywności. Dlatego poniżej przychodzimy z pomocą pięciu pomysłów na to, co robić w domu w czasie kwarantanny. Jesteśmy przekonani, że niejednemu/niejednej z Was przyda się ten mini-poradnik.

Co robić na kwarantannie? Najlepsze pomysły

Postaw na sport

Przebywanie w domu zdecydowanie wpływa na naszą kondycję fizyczną, zmierzając raczej w złym kierunku. Przedłużająca się praca przed komputerem, nadrabianie szkolnych zaległości z dziećmi, towarzysząca temu nieodpowiednia dieta i przyrastające kilogramy nie pozostawiają złudzeń – czas się ruszyć! Wystarczy, że każdego dnia samotnie lub z całą rodziną wybierzemy się na godzinny spacer po okolicy lub zaczniemy ćwiczyć w zaciszu własnej sypialni. Wyciągnij zatem sportowe ciuszki i wykorzystaj Internet, w którym znajdziesz mnóstwo propozycji treningów – zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących.

Rozbudź swoją kreatywność

Co robić podczas kwarantanny, gdy się nudzisz? To pytanie zadaje sobie z pewnością każdy czytający ten artykuł. Jednym z doskonałych sposobów na spędzanie większej ilości wolnego czasu jest inwestowanie w rozwój lub pobudzanie kreatywności. Niezależnie od tego, czy mieszkasz sam, czy z rodziną – pozostałe do wypełnienia godziny zorganizuj tak, by stworzyć podczas nich coś ciekawego, czym mógłbyś np. pochwalić się swoim znajomym. Rysowanie, szkicowanie, malowanie – to oczywiście najpopularniejsze propozycje. Możesz jednak pójść nieco dalej i zacząć projektować upominki. Zwłaszcza, jeśli zbliża się wyjątkowa okazja, a Ty nie masz możliwości wybrania się po prezent do ulubionego sklepu, spróbuj zaprojektować przypinkę z personalizowanym wzorem. Zobacz tylko, jak wyglądają przypinki z naszej oferty i przeczytaj nasz mini-poradnik, w którym wyjaśniamy, jak stworzyć przypinkę samodzielnie!

co robić w czasie kwarantanny

Nadrabianie czytelniczych zaległości

Co powiesz na odkurzenie domowej biblioteczki? Z pewnością znajduje się w niej kilka, a może nawet kilkanaście pozycji, których nigdy (mimo szczerych chęci) nie udało Ci się przeczytać? Kwarantanna to zdecydowanie najlepszy czas na to, by się z nimi zapoznać. Bądź jednym z tych, którzy zawyżają średnie statystyki czytelnictwa w naszym kraju i jak tylko uporasz się z zaległościami, domów kilka kolejnych tomów książek i kontynuuj swoje wyzwanie.

Załóż… bloga!

Jednym z ciekawszych sposobów na to, co robić w domu podczas kwarantanny jest także blogowanie. Jeśli chętnie czytasz blogi lub masz kilku ulubionych twórców, do których regularnie zaglądasz to zajęcie dla ciebie. Wystarczy chwila wolnego czasu (a tych z pewnością będziesz mieć bez liku) oraz stały dostęp do Internetu. Wiele popularnych platform oferuje darmowe szablony blogów, dzięki którym postawisz swoją witrynę dosłownie w kilka chwil. Contentem może być wszystko: począwszy od opisu kwarantanny dzień po dniu, aż po dłuższe formy typu opowiadania lub recenzje. Spróbowanie nic nie kosztuje, a z pewnością pozwoli Ci rozwinąć Twoje copywriterskie umiejętności.

Uporządkuj… otoczenie

Nuda przybrała formę, w której żadna z powyższych opcji nie jest dla Ciebie atrakcyjna? Spokojnie – na szczęście zostało jeszcze sprzątanie. Piszemy to oczywiście pół żartem, pół serio – w końcu zdajemy sobie sprawę, że czynność ta może nie należeć do najprzyjemniejszych. Jednak w obliczu przedłużającej się kwarantanny, która dzień po dniu powoli staje się dręcząca (zwłaszcza, gdy za oknem piękna pogoda) gruntowne porządki i przemalowanie mieszkania będą z pewnością ciekawym urozmaiceniem rzeczywistości.