Jak nosić przypinki? Poradnik dla miłośników pinów

04/10/2021 by in category szczególne okazje with 0 and 0

Przypinki zwane również pinami, to doskonały sposób na to, aby wyrazić siebie, swoją przynależność do danej grupy, a także przekonania. Nic dziwnego, że od kilku dekad ich popularność nie słabnie i wciąż są bardzo ciekawym oraz przyciągającym uwagę elementem stroju. Wiele osób zastanawia się jednak, jak nosić przypinki, aby naprawdę dobrze się prezentowały. Przedstawiamy więc praktyczny poradnik w tym zakresie.
Spis treści:

Jak nosić piny?

Jak się okazuje, ważne jest nie tyle, gdzie pin zostanie zamocowany, ile to, czy motyw znajdujący się na nim będzie dobrze dopasowany do stylistyki stroju. Przykład? Przypinki z motywami delikatnymi, mogą nie do końca dobrze komponować się z rockową ramoneską, choć oczywiście najważniejszym czynnikiem jest kreatywność oraz to, w jaki sposób chcemy się wyrazić.

Generalnie nie ma więc w tym zakresie ścisłych zasad. Piny są bowiem na tyle oryginalnym i ciekawym dodatkiem, że można nosić je dokładnie tak, jak się lubi, jednocześnie lepiej wyrażając siebie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, często pozwalają bowiem podkreślić przekonania oraz pasje danej osoby, dlatego też miejsce odgrywa raczej drugoplanową rolę.

Do czego nosić piny?

Także i tutaj nie ma sztywnych reguł, choć doskonale prezentują się one głównie z luźniejszymi pod względem stylistyki ubraniami, zwłaszcza kurtkami jeansowymi, koszulkami oraz szortami. Wiele osób mocuje je również do torebek oraz plecaków, co pozwala na łączenie ze sobą wielu różnych pinów i tym samym uzyskanie ciekawego efektu.

Doskonałym akcesorium garderobianym na dyskretne przypinki okrągłe lub kwadratowe może być także dolna część czapki. To świetne miejsce, dzięki któremu pin będzie znacznie lepiej widoczny. Pomysłowe są dodatkowo przypinki o indywidualnym kształcie, które z pewnością będą stanowić wyróżniający się element danego stroju, niezależnie od jego stylu oraz od miejsca zamocowania.

Jeśli chodzi o to, do czego nosić przypinki, to nierzadko posiadają je także pracownicy różnego rodzaju przedsiębiorstw, aby móc lepiej identyfikować się z daną firmą. Wówczas często są one przypinane do bardziej eleganckich elementów stroju, w tym także marynarek, o których już za moment dowiesz się więcej.

przypinki jak nosić

Jak nosić przypinki na marynarce?

Doskonałym miejscem do zamocowania są także marynarki oraz żakiety, przede wszystkim dzięki posiadanym przez nie klapom. Jeśli klapy te są szersze, wówczas można łączyć ze sobą kilka mniejszych pinów, które nadadzą stylizacji wyjątkowego charakteru. Nie jest to jednak jedyne miejsce w przypadku tego elementu garderoby.

Dobrze sprawdzi się również część tuż nad kieszonką z poszetką (u mężczyzn), a także wtedy, gdy taki element stroju został zestawiony z apaszką. Wówczas pin można umieścić także na niej, niczym ciekawą broszkę. W przypadku mężczyzn miejscem na przypinkę może być także krawat zestawiony z marynarką, co pozwoli dodać strojowi naprawdę zindywidualizowanego charakteru.

Czy przypinki są dla każdego?

Tak! Wiesz już, do czego nosić przypinki oraz jak, możesz więc dobierać je dokładnie tak, jak masz na to ochotę i bez względu na wiek. Każdy jest bowiem dobry na to, aby wyróżnić się elementem stroju oraz pokazać, kim jesteś. Piny pozwalają na to w naprawdę doskonały sposób.

Jak nosić przypinki? Dokładnie tak jak lubisz! Jak doskonale widać, tak naprawdę ważniejsza jest kreatywność oraz to, aby sam pin był ciekawy pod względem przesłania, grafiki lub zapisanego na nim motta. Wtedy rzeczywiście okaże się świetnym elementem wykończeniowym stylizacji, zarówno tej luźnej, jak i nieco bardziej eleganckiej.