Jak wybrać rozmiar przypinki?

26/01/2023 by in category Inspiracje with 0 and 0

Mówi się, że rozmiar nie ma znaczenia, jednak w pewnych przypadkach, może odgrywać dość ważną rolę — tak może być właśnie w przypadku, chociażby przypinek! Jaki rozmiar przypinek wybrać? Jak zdecydować, który będzie dla nas najlepszy? Dowiedz się, jak dopasować wielkość przypinki w zależności od tego, jaką rolę ma ona spełnić.

Spis treści:

Jakie są dostępne rozmiary przypinek?

Zanim można odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wybrać rozmiar przypinki, należy zorientować się, z jakich opcji w ogóle możemy wybierać. W naszej ofercie, jeśli chodzi o przypinki okrągłe, znajdują się poniższe wymiary:

  • 25 mm,
  • 32 mm,
  • 37 mm,
  • 44 mm,
  • 56 mm,
  • 75 mm.

Czym charakteryzuje się każdy z nich i jak na podstawie swoich potrzeb określić, który sprawdzi się najlepiej dla twojej wizji?

Proste logo

Jeśli szukasz małego, subtelnego nośnika na proste logo swojej firmy czy grafikę, to najmniejszy dostępny wymiar (25 mm) z pewnością okaże się wystarczający. Jest to również najtańsza opcja, co również może być decydującym czynnikiem, jeśli potrzebujemy zakupić wiele przypinek, jako na przykład gadżet promocyjny na targi. Można jednak pójść o krok dalej i wybrać rozmiar, który, chociaż nie jest często spotykany, to daje nieco większe możliwości graficzne, wciąż zachowując subtelność małego rozmiaru (32 mm). Często jest wybierany jako prezent ślubny dla gości czy jako przypinka harcerska.

Uniwersalność rozmiaru

Dla osób niezdecydowanych, które nie są pewne tego, czy mniejszy rozmiar spełni ich oczekiwania, popularnym wyborem jest średni wymiar (37 mm), który często można spotkać w przypinkach reklamowych, ale również wśród klientów prywatnych, którzy zakupują przypinki z okazji komunii czy urodzin. Czasami, jednak jeśli nasza przypinka ma zawierać jakiś napis, dobrze jest wybrać rozmiar wyżej (44 mm). Jest on również nietypowy, nowy w ofercie, ale bardzo atrakcyjny pod względem widoczności projektu graficznego. Będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą upamiętnić wyjątkowy dzień za pomocą jakiejś sentencji.
jak wybrać rozmiar przypinki

Duże, szczegółowe grafiki

Im więcej szczegółów posiada nasz projekt graficzny, tym większy rozmiar przypinki musimy wybrać, aby nie stracić widoczności pewnych elementów. Rozmiar ten (56 mm) jest zdecydowanie najczęściej wybieraną opcją wśród naszych klientów i to nie bez powodu — dalej znajduje się w rozmiarze wygodnym dla klienta, jednocześnie zapewniając bardzo dobrą widoczność projektu. Nie jest to jednak największy dostępny rozmiar — taki jest zarezerwowany dla osób, których celem jest wyróżnienie się (75 mm). Będzie ona z pewnością doskonale widoczna, zarówno projekt na niej zawarty, jak i sama przypinka zawieszona np. na torbie czy kurtce. Jest to często wybierana opcja, jeśli nasza przypinka ma pełnić funkcję informacyjną. Przykładem takiego działania może być przypinka zawieszona na koszulce sprzedawcy w sklepie, informująca o dostępnych promocjach czy okazjach.

Jaki rozmiar przypinki wybrać? Podsumowanie

Decyzja w kwestii rozmiaru to nic innego jak poprawne zidentyfikowanie swoich potrzeb oraz oczekiwań, a także budżetu. Bywa również tak, że projekt graficzny (lub pomysł na niego) posiadamy przed podjęciem tej decyzji, co skutkuje tym, że musimy wybrać taki rozmiar, na którym będzie on widoczny. Przypinka, w jakim rozmiarze nie będzie, powinna przede wszystkim wpisywać się w twoją wizję i reprezentować swoje zadanie. Jeśli masz wątpliwości, jaki wymiar najlepiej odda twój projekt, z pewnością nasi konsultanci doradzą ci na podstawie swojego wieloletniego w branży. Sprawdź również, jak nosić przypinki, aby dobrze się prezentowały. Więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu!