Jaki prezent na studniówkę wybrać?

20/12/2022 by in category szczególne okazje with 0 and 0

Studniówka, czyli zabawa organizowana 100 dni przed maturą, to wciąż ważne doświadczenie w życiu przyszłych maturzystów. To rozpoczęcie nowego etapu na ścieżce edukacji i zwieńczenie wszystkich lat nauki. Dla wielu osób jest to pierwszy prawdziwy bal w życiu, dlatego też warto zadbać o piękne przeżycie tej nocy i odpowiednią aranżację. To wydarzenie, które wspomina się latami, stąd warto zadbać o odpowiednią oprawę. Matura za pasem? Zaczyna się wielkie odliczanie? Warto więc pomyśleć o prezencie na studniówkę – np. w formie kultowej pamiątki nawiązującej do tego dnia. Sprawdź, co wybrać!

Spis treści

Jaką funkcję powinien pełnić prezent na studniówkę?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w prezent na studniówkę? To przede wszystkim forma pamiątki zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, która zostanie na lata i będzie przypominać o tym ważnym wydarzeniu. Studniówki tradycyjnie odbywają się w styczniu i lutym, dlatego koniec i początek roku to dobry czas, by pomyśleć o zaopatrzeniu się w odpowiednie akcesoria prezentowe. Ze względu na swój wymiar symboliczny, zostaną one na lata i przywodzić na myśl lata młodości.

Pomysły na prezent na studniówkę – kultowe propozycje

Bal maturalny to prawdopodobnie jedna z ważniejszych imprez w wieku młodzieńczym. To czas celebracji i dobrej zabawy. Z jednej strony świętuje się zakończenie liceum, z drugiej zaś symboliczne 100 dni do matury – ważnego egzaminu w życiu. Aby jeszcze bardziej przypieczętować ten dzień, warto pomyśleć o prezencie na studniówkę, które będzie przypominał o tym szczególnym okresie. Jaki prezent na studniówkę wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. 

Brelok z grawerem

Brelok to o tyle uniwersalny gadżet, że można mieć go zawsze przy sobie – np. tuż obok kluczy. Może on pełnić funkcję ozdoby, ale także może mieć specjale znaczenie i wyrażać szczególną intencję – np. w formie zdania lub sentencji kojarzącej się z balem maturalnym.
jaki prezent na studniówkę

Przypinka ze wzorem

Ciekawym pomysłem są również przypinki studniówkowe. Mogą one służyć jako oryginalna pamiątka dla nauczyciela i ucznia. Przypinki na bal maturalny mogą mieć różne wzory – część z nich może posiadać żartobliwą grafikę lub zdjęcie klasy, a część specjalne cytaty nawiązujące do profilu klasy. Przypinki są dopasowywane indywidualnie, a osoby zamawiające mogą liczyć na pomoc w stworzeniu projektu.

Kartka z życzeniami

Co sprawdzi się również w formie prezentu na studniówkę? Kartka z życzeniami! To podarunek pod wieloma względami bardzo uniwersalny, co nie oznacza bynajmniej, że nie może być też oryginalny, zwłaszcza jeśli postawimy na spersonalizowaną okładką. Kartka umożliwia również umieszczenie życzeń zarówno dla przyszłych maturzystów, jak i nauczycieli przygotowujących uczniów do matury.

Prezenty na studniówkę pełnią funkcję symboliczną i stanowią formę pamiątki, która będzie przywodzić na myśl miłe wspomnienia. Organizując bal maturalny, warto pomyśleć o miłym akcencie, jakim są upominki studniówkowe, które wywołają uśmiech na twarzy uczniów, jak i nauczycieli.

Zastanawiasz się, jak nosić przypinki? Więcej na ten temat znajdziesz na naszym blogu!