Podziękowanie dla gości na Chrzest. Oryginalne pomysły na prezent

14/06/2022 by in category szczególne okazje with 0 and 0

Sakrament Chrztu Świętego to czas, który łączy całą rodzinę i bliskich. Chrzest dziecka to moment, gdy wstępuje do wspólnoty wiary, dlatego rodzina pragnie, aby ten dzień stał się wyjątkowym momentem w życiu maluszka. W związku z tym organizacja Chrztu Świętego to nie tylko planowanie uroczystości kościelnej, ale często również przyjęcie dla najbliższych. Każda osoba, która uczestniczy w wydarzeniu, pokazuje swoje wsparcie dla maluszka i przeżywa to wydarzenie w piękny sposób. Chcąc podziękować gościom za obecność w tak ważnym dniu, warto przygotować prezent dla gości na chrzest.

Spis treści

Podziękowanie dla gości na chrzest – jak powinno wyglądać?

Podziękowanie dla gości na chrzest jest miłym gestem, który pojawił się stosunkowo niedawno, ale jest dość często praktykowany i nabiera coraz większej popularności. Jednak rodzice, którzy planują chrzest swojego dziecka, często zastanawiają się: jak powinno wyglądać takie podziękowanie i jaki upominek warto wybrać? W tym artykule chcielibyśmy zaproponować kilka oryginalnych pomysłów na upominek dla gości.

Chrzest – upominek dla gości

Podarunki dla gości na chrzest pokazują, że fakt ich przybycia na uroczystość jest doceniany przez rodziców dziecka. W tym przypadku warto postawić na symboliczne upominki, np. słodycze. W związku z tym, że obdarowywanie gości z okazji chrztu dziecka staje się coraz popularniejsze, na rynku można znaleźć wiele gotowych upominków. Bardzo popularnym wyborem są m.in. figurki aniołków, świece zapachowe, bańki mydlane itp. Aby sprawić gościom przyjemność i wzruszyć obdarowane osoby, warto spersonalizować prezent.

podziękowanie na chrzest dla gości

Oryginalne sposoby na słodycze

Słodycze to uniwersalne podziękowanie dla dzieci i nie tylko. Czekoladki, krówki, lizaki, ciasteczka z pozytywną wróżbą, a nawet pudełeczka czy woreczki ze słodyczami – wybór jest naprawdę duży. Taki upominek na pewno przypadnie obdarowanej osobie do gustu, a dzięki spersonalizowanym opakowaniom może być również świetną pamiątką.

  • Czekoladki i ciasteczka z wróżbą można zaprezentować w ślicznym, dedykowanym opakowaniu. Może to być m.in. imię dziecka i data chrztu napisane na opakowaniu albo karteczka z podziękowaniem, włożona do opakowania wraz ze smakołykiem.
  • W przypadku krówek i czekoladek spersonalizować można również papierek czy folijkę, w którą zostały zawinięte, np. umieszczając na nich zdjęcie pociechy i dedykowany podpis.
  • Lizaki z etykietą lub bilecikiem, na którym znajduje się imię dziecka oraz tekst, doskonale sprawdzają się w przypadku najmłodszych gości.

Personalizowany magnes ze zdjęciem dziecka

Wyjątkowym podziękowaniem dla gości na chrzest może być personalizowany magnes z imieniem dziecka i datą chrztu, na którym można umieścić również zdjęcie pociechy. Magnes w okrągłym kształcie będzie doskonale wyglądał na ozdobnym bileciku z podziękowaniem. Niewątpliwą zaletą tej pamiątki jest ten fakt, że nawet po wielu latach będzie ona przypominała o dniu uroczystości.

Oryginalna przypinka z podziękowaniem

Kolejnym pomysłem na symboliczny upominek z okazji chrztuprzypinki. Spersonalizowana przypinka okrągła w foliowej torebeczce lub doczepiona do karneciku z napisem to zestaw, który świetnie się prezentuje.

Podsumowanie

Drobny podarunek dla gości przybyłych na przyjęcie z okazji chrztu dziecka to doskonały sposób na podziękowanie im za obecność w dniu, który jest tak ważny dla dziecka i całej rodziny. Dodając do upominku bilecik z podziękowaniem lub dedykowane opakowanie, można w prosty sposób stworzyć uroczy zestaw. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wybór pomysłowej, ślicznej pamiątki i oczarowanie gości będzie dużo prostsze.