Prezent na Dzień Ojca. 3 pomysły na upominek dla Taty

13/06/2022 by in category szczególne okazje with 0 and 0

Dzień Ojca, w Polsce znany również jako Dzień Taty, to święto międzynarodowe, będące wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom. Oryginalny prezent dla taty na Dzień Ojca pozwoli pokazać, że pamiętamy o nim nie tylko w dniu jego urodzin. Poniżej proponujemy kilka pomysłów na upominek.
Spis treści:

Dzień Ojca — co to za święto?

Zanim przejdziemy do sprawdzonych pomysłów na prezent na Dzień Ojca, warto powiedzieć, co to jest za święto.

Dzień Ojca to święto międzynarodowe, które w znanej nam obecnie postaci pojawiło się w USA w 1910 roku. Pojawiło się 3 lata po sukcesie Dnia Matki, jako jego naturalne dopełnienie i okazja ku uczczeniu zasług wszystkich ojców w opiece nad rodziną. Początkowo była to inicjatywa lokalna, aż w 1972 roku prezydent Nixon oficjalnie ustanowił Dzień Ojca. W Stanach Zjednoczonych jest to święto ruchome, obchodzone w trzecią niedzielę czerwca. Podobnie jest we Francji, Wielkiej Brytanii czy Turcji, ale w różnych krajach święto wypada na odmienne daty i towarzyszą mu lokalne tradycje.

W Polsce Dzień Ojca corocznie przypada na 23 czerwca. Tego dnia powszechne jest składanie ojcom życzeń i obdarowywanie ich upominkami.

Co wziąć pod uwagę, wybierając prezent dla taty na Dzień Ojca?

Dochodzimy do zasadniczej odpowiedzi na pytanie: jaki prezent na Dzień Ojca wybrać? Upominek wcale nie musi być drogi, żeby wywołać uśmiech na twarzy. Wystarczy, że przemyślimy prezent i dopasujemy go do wieku, usposobienia czy zainteresowań naszego taty. Jeżeli chcesz sprawić oryginalny prezent na Dzień Ojca, poniżej znajdziesz kilka propozycji.

pomysł na prezent na dzień ojca

Oryginalne pomysły na prezent na Dzień Ojca

Pomysł na prezent na Dzień Ojca stanowi spore wyzwanie dla wielu osób. Mimo że nie ma jednego uniwersalnego prezentu dla każdego taty, mamy nadzieję, że poniższe propozycje posłużą inspiracją do wyjątkowego upominku!

Zamiast alkoholu

Nie da się ukryć, że wielu ojców z okazji tego dnia dostaje w prezencie piwo lub inny alkohol. Jeżeli w tym roku chcemy sprawić nieco odmienny prezent, to szklanka do piwa lub whisky może być dobrym pomysłem. Do tej samej kategorii prezentów należą karafki oraz otwieracze. Okrągłe otwieracze z magnesem czy owalne otwieracze to dobra i praktyczna pamiątka, która może zawisnąć na lodówce.

Męskie akcesoria odzieżowe i dodatki

Innym częstym pomysłem na prezent dla taty jest T-shirt z dedykowanym napisem i dodatki do ubrań. Tak, można sprezentować tacie nowy krawat, pasek do spodni albo skarpetki — są to niezbędne akcesoria odzieżowe w garderobie każdego pana, więc z pewnością zostaną docenione.

Trochę bardziej odważnym pomysłem jest para oryginalnych, kolorowych skarpetek lub przypinki w dowolnym kształcie, które można dobrać specjalnie dla taty, nawiązując do jego zawodu czy hobby. Okrągła przypinka z dedykowanym napisem może być również miłym dodatkiem do prezentu.

Prezent od serca

Ostatnia propozycja na liście to szeroko pojęta kategoria prezentów od serca. Na przykład, mogą to być domowej roboty słodycze w dedykowanym opakowaniu, ciasto lub danie z innej kategorii niż deser. Do tej kategorii należą również własnoręcznie zrobiony kolaż albo zaplanowanie wspólnej aktywności. Kolacja w restauracji, wycieczka do ciekawego miejsca czy inna aktywność, która zostawi po sobie bezcenne wspomnienia — możliwości jest bardzo wiele.

Podsumowanie

Dzień Ojca to okazja, by podziękować Tacie za jego troskę i pokazać, jak nam na nim zależy. Prezent na Dzień Ojca wcale nie musi być oklepany, bez względu na to, czy będzie to upominek symboliczny, czy praktyczny, inspiracji nie powinno zabraknąć. Do upominku warto także dołączyć życzenia, chociażby w postaci bileciku dopiętego do prezentu.